Prof. dr sc. med. Vladimir Ivanović

Načelnik odeljenja
ODELJENJE ZA STRUKTURNE BOLESTI SRCA I BOLESTI PERIKARDA
Internista kardiolog-interventni kardiolog
  1. 1. Baškot, B. Janković, Z. Obradović, S. Rusović, S, Orozović, V. Gligić, B. Jung, R. IVANOVIĆ, V. Pavlović, M. Ratković, N. Značaj identifikacije i lokalizacije culprit lezije perfuzionom scintigrafijom miokarda u indikaciji za perkutanu koronarnu intervenciju. Vojnosanit Pregl 2008 February Vol. 65 (No. 2): pp. 158-62.
  2. Baškot, B. Obradović, S. Gligić, B. Orozović, V. Ristić-Angelkov, A. Romanović, R. Jung, R. IVANOVIĆ, V. Bikicki, M. Pavlović. M. Adenozinski stres protokoli za perfuzionu scintigrafiju miokarda. Vojnosanit Pregl 2008 Januar Vol. 65 (No. 1): pp. 47-9
  3. IVANOVIĆ V, Jelkić N, Bikicki M, Petrović M, Čanji T, Srdanović I. Značaj koronarne kolateralne cirkulacije u očuvanju funkcije miokarda. Medicinski pregled, Novi Sad. 2007.60(5-6): 287-91.
  4. IVANOVIĆ V, Jelkić N, Srdić S, Bikicki M, Čanji T, Srdanović I. Atipično ispoljavanje okluzije desne koronarne arterije. Med Pregl, 2005.58(9-10):498-502.
  5. IVANOVIĆ V, Jelkić N, Bikicki M, Čanji T, Petrović M, Srdanović I. Primarna perkutana koronarna intervencija u akutnom ST eleviranom infarktu miokarda. Aktuelnosti iz neurologije, psihijatrije i graničnih područja. 2005.3(3-4):79-9.

Autor poglavlja u udžbeiku: Interna medicina za studente zdravstvene nege

Član je: Srpskog lekarskog društva- Društvo lekara Vojvodine, Evropskog udruženja kardiologa, Udruženja kardiologa Srbije, Radne grupe interventne kardiologije Srbije, ESC Acute cardiac care i ESC Interventional cardiology.

Bio je na usavršavanju iz oblasti interventne kardiologije u inostranstvu (univerziteska bolnica u Pizi-Italija i Karolinska bolnica u Stokholmu-Švedska). Učesnik nekoliko domaćih i stranih Work shop-ova iz oblasti interventne kardiologije. Učesnik na više stranih i domaćih kardioloških kongresa.

Back povratak na prethodnu stranu