dr sc. med. Miodrag Golubović

Klinika za kardiovaskularnu hirurgiju
Služba kardiologije na kardiohirurgiji
Specijalista internista, subspecijalista kardiolog
  1. S. Šušak, V. Torbica, L. Velicki, M. Golubović Rare Type of Quadricuspid Aortic Valve Requiring Surgical Replacement, Thorac Cardiov Surg, 2009. 57:1-3.
  2. Kovačević P,Velicki L, Redžek A, Golubović M, Till V, Ivanović V. An unusual origin of proximal coronary bypass anastomosis ina a patient with porcelain aorta:how did we solve a problem. Med Pregl. 2011 Mar-Apr.64(3-4):215-8.
  3. M. Golubović, B.Mihajlović, P.Kovačević, N.Čemerlić-Ađić, K.Pavlović, L.Velicki, S.Šušak Postoperativne neletalne komplikacije posle operacije na otvorenom srcu. Vojnosanit Pregl. 2012 Jan.69(1):27-31.
  4. Kovacevic P, Velicki L, Komazec N, Vujin B, Ivanovic V, Golubovic M. Early graft thrombosis due to antithrombin III deficiency following CABG. Herz. 2011 Mar.36(2):144-6.
  5. Jonjev ZS, Golubović M, Zagoričnik M, Koprivica A.. ALCAPA syndrome in an adult. Herz. 2013 May.38(3):277-8.

Monografija: New Approach and Methods for Evaluation of Results in Cardiac Surgery-research study, Klinika za kardohirurgiju, Sremska Kamenica, 1998, Novi Sad
Monografija: Neletalne komplikacije u kardiohirurgiji / Nonlethal Complications in Cardiosurgery, Mr Miodrag Golubović, Zadužbina Andrejević, 2007, Beograd

Član Srpskog lekarskog društva (SLD)
Član Društva kardiologa Srbije (DKS)
Član Udruženja kardiovaskularnih hirurga Srbije (UKVHS)
Član radne grupe za transplantaciju organa Ministrastva zdravlja Republike Srbije
Član European Association for Cardiovascular Prevention & Rehabilitation (EACPR)
Član Evropskog društva kardiologa (ESC)

• YUECHO, Škola ehokardigrafije, 2002, Beograd.
  • Course of Fundamental Critical Care Support by Society of Critical Care Medicine, maj 2007, Vršac ,Srbija.
  • Good Clinical Practise Course for Investigators, Research Physician, Site Nurses and other Resarch Professionals by ACRP, jun 2007., Beograd, Srbija.
  • DHZB – Berlin, Nemačka, 2007-2008.
  • St. James's University Hospital, Leeds, Velika Britanija, 2011.
  • La Pitié-Salpêtrière Hospital-Paris, Francuska, 2012

Back povratak na prethodnu stranu