prof. dr sc. med. Nada Čemerlić Ađić

Cemerlic-Adjic.jpg
Odeljenje za hipertenzivne bolesti srca
Kardiolog
  1. ČEMERLIĆ-AĐIĆ N. Beta-blokatori u akutnom infarktu miokarda. Beograd 2000. Zadužbina Andrejević. Beograd
  2. ČEMERLIĆ-AĐIĆ N. Autopsija u kardiološkoj dijagnostici. Beograd 2003. Zadužbina Andrejević. Beograd
  3. Pavlović K, ČEMERLIĆ-AĐIĆ N, Ađić O:Cardiogenic shock – Identification of high risk patients. In: Gvozdenović Lj, Gavrilović S: Shock update. Handbook. Novi Sad 2000. Univerzitet u Novom Sadu, 57-74.
  4. Cemerlić-Adić N, Vindis-Jesić M, Adić O, Pavlović K, Stojsić D, Dejanović J, et al. Autopsy material analysis at the cardiology clinic in 1999. Medicinski pregled. 2001 [cited 2007 Jun 7].54(7-8):371-4.
  5. ČEMERLIĆ-AĐIĆ N, Vindiš-Ješić M, Ađić O, Pavlović K, Stojšić Đ, Dejanović J, Kovačević B, Cvejin B. Analiza obdukcionog materijala na Klinici za kardiologiju u 1999. godini. Med Pregl 2001:54(7-8):371-4.
  1. Velicki L, Šušak S, Čemerlić Ađić N, Redžek A. Aortic valve endocarditis in:Aortic Valve (2011).Ying Fu Chen and Chwan Yau Luo (Ed.), ISBN:978-953-307-561-7, InTech,Available from:http://www.intechopen.com/articles/show/title/aortic valve endocarditis
  2. Čemerlić-Ađić N, Beta-blokatori u akutnom infarktu miokarda. Beograd 2000. Zadužbina Andrejević. Beograd (Monografija)
  3. Čemerlić-Ađić N, Autopsija u kardiološkoj dijagnostici. Beograd 2003. Zadužbina Andrejević. Beograd
  4. Pavlović K, Čemerlić-Ađić N, Cardiogenic shock – Identification of high risk patients. In: Gvozdenović LJ, Gavrilović S: Shock update. Handbook. Novi Sad 2000.Univerzitet u Novom Sadu, 57-74.

Član je sledećih organizacija:

1. Srpsko lekarsko društvo
  2. Društvo lekara Vojvodine srpskog lekarskog društva (kardiološka sekcija)
  3. Udruženje kardiologa Srbije
  4. Društva grupnih analitičara Beograda
  5. Udruženja grupnih analitičara Vojvodine
  6. Udruženja grupe Balint
  7. Evropskog kardiološkog udruženja od 2002. godine sa statusom Fellow-a
  8. Evropskog udruženja za kardiovaskularnu prevenciju i rehabilitaciju
  9. Evropsko udruženje menadžera u zdravstvu („ЕHМА“)
  10. Udruženje žena menadžera u zdravstvu („Women network for senior health managers and health policy makers of EHMA“)

Kao član Evropskog kardiološkog društva, prošla sam više usavršavanja kako u zemlji tako i u inostranstvu (aktivno sam učestvovala kako na kongresima tako i u organizaciji istih u našoj zemlji). U više navrata sam boravila na usavršavanju u drugim zdravstvenim ustanovama u inostranstvu (Karolinska institut - Štokholm, (Švedska), bolnica “AKH” - Beč (Austrija), bolnica „Kerckhoff Klinik” - Bad Nauheim (Nemačka)) i kod nas. Učestvovala sam i na raznim kontinuiranim medicinskim edukacijama kao učesnik i kao predavač.

Back povratak na prethodnu stranu