prof. dr sc. med. Aleksandar Redžek RedzekA.jpg
V.d. direktora Instituta za kardiovaskularne bolesti
Klinika za kardiovaskularnu hirurgiju
Kardiohirurg
  1. Kovačević P, Mihajlović BB, Velicki L,Redžek A, Ivanović V, Komazec NB. Ministernotomy: a preliminary experience in heart valve surgery. Vojnosanitet Preg 2011.68(5):405-9.
  2. Kovačević P, Redžek A, Kovačević-Ivanović S, Velicki L, Ivanović V, Kieffer E. Coronary and carotid occlusive disease: single center experience. Eur Rev Med Pharmacol Sci. 2012.16:483-9.
  3. Velicki L, Čemerlić Ađić N, Panić G, Jung R, Redžek A, Nićin S. CABG mortality is not influenced by prior PCI in low risk patients. J Card Surg. 2013.28(4):353-8.
  4. Petrović M, Ivanov I, Vujin B, Ivanović V, Redžek A. Syncope as initial symptom of ostial lesion of the left main coronary artery with cardiogenic shock. Vojnosanitet Preg 2014.71(11)1066-71.
  5. Redžek A, Mironicki M, Gvozdenović A, Petrović M, Čemerlić Ađić N, Ilić A, Velicki L. Predictors for hospital readmission after cardiac surgery. J Card Surg.2015.30:1-6.

Velicki L, Šušak S, Čemerlić Ađić N, Redžek A. Aortic valve endocarditis in:Aortic Valve (2011).Ying Fu Chen and Chwan Yau Luo (Ed.), ISBN:978-953-307-561-7, InTech,Available from:http://www.intechopen.com/articles/show/title/aortic valve endocarditis

• Srpsko lekarsko društvo, Društvo lekara Vojvodine – SLD, DLV
  • Udruženje kardiovaskularnih hirurga Srbije
  • Klinika za kardiovaskularnu hirurgiju, Bad Nojštat, Nemačka (Januar-mart, 2001. godine)