Dr sc. med. Snežana Tadić Tadic.jpg
NAČELNIK ODELJENJA
ODELJENJE SPECIJALISTIČKIH KARDIOLOŠKIH AMBULANTI
Internista-kardiolog
  1. Sladojević M, Sladojević S, Ćulibrk D, Tadić S, Jung R: ECHOCARDIOGRAPHIC PARAMETERS AS PREDICTORS OF IN-HOSPITAL MORTALITY IN PATIENTS WITH ACUTE CORONARY SYNDROME UNDERGOING PERCUTANEOUS CORONARY INTERVENTION, The Scientific World Journal ,Volume 2014 (2014), Article ID 818365, 9 pages, 2014. doi:10.1155/2014/818365, published 17 March 2014.
  2. Sladojević M, Pavlović K, Velicki L, Čemerlić-Ađić N, Popov T, Tadić S, Sladojević S: IN-HOSPITAL MORTALITY PREDICTION FOR STEMI PATIENTS SUBMITTED TO PRIMARY PCI.Europian Heart Journal,(2013), volume 34 br, str 85-85 (meeting abstract).
  3. S.Lučić, A.Peter, K.Nikoletić , Tadić S, Jung Robert, Lučić M: SPECT MPS AS A GATE-KEEPER OF CORONARY ANGIOGRAPHY IN PATIENTS WITH INTERMEDIATE RISK OF CAD, European Heart Journal Supplements, 2011, вол. 13, бр. A, стр. 346- (Meeting Abstract).
  4. Nikoletić Katarina, Lučić Silvija, Peter Andrea, Stojiljković J, Kmezić-Grujin J, Stefanović M, Jovelić A, Tadić S: ASSESSMENT OF SEPTAL PERFUSION WITH ECG-GATED MYOCARDIAL PERFUSION SCINTIGRAPHY IN LBBB PATIENTS, European Journal Of Nuclear Medicine And Molecular Imaging, 2010, вол. 37, бр. , стр. С380-С380 (Meeting Abstract)
  5. S. Tadić, A.Ilić, S.Stojšić, B.Radišić, V.Torbica, D.Grković, S.Dodić, A. Stojšić-Milosavljević, K.Pavlović, N.Čemerlić-Ađić,: MITRAL VALVE ABNORMALITY, XIV Congresso Nazionale Societa Italiana di Ecografia Cardiovascolare 2009, Milano 2009.

Kao član YUMSIC-a (Yugoslavian Medical Students Internatinal Committee) i IFMSA (International Medical Students Assotiation) u okviru razmene studenata sam jula, 1996.god. provela mesec dana u Sao Paolu (Brazil), na Internoj klinici: Centro Academico “Oswaldo Cruz”. Tokom rada u Institutu za kardiovaskularne bolesti prošla sam kompletnu edukaciju iz transtorakalne ehokardiografije kojom se i sada bavim. 2005 godine sam pohađala YUECHO (Jugoslovensko udruženje za ehokardioagrafiju) školu, te sam dana 20.04.2005.godine uspešo položila završni ispit. Dana 06.07.2010.godine mi je odobren projekat od strane Ministarstva zdravlja Republike Srbije iz Programa kardiološke zdravstvene zaštite.

2010.godine pod nazivom ,,Stručno usavršavanje iz oblasti ehokardiografske funkcionalne dijagnostike težine koronarne bolesti, te sam u periodu od 18.10-12.11.2010.g boravila u Univerzitetskoj bolnici ,,San Donato" Milano, Italija" pod mentorstvom prof. dr Vincenzo Montericcio, načelnika Kabineta za ehokardiografiju pomenute bolnice.

Učesnik sam projekta u okviru Posebnog programa Autonomne Pokrajine Vojvodine, koji je 29.05.2013.godine je odobren od strane Vlade Republike Srbije pod nazivom ,,Rano otkrivanje promena u sistolnoj i dijastolnoj funkciji leve komore kod hipertenzivnih trudnica'', a potom isti projekat nastavljen i 2014.godine.

Učestvovala sam na mnogim domaćim i međunarodnim stručnim skupovima a kao autor i koautor iz oblasti kardiologije. Sa posebnim interesovanjem za neinvazivnu kardiološku dijagnostiku i užu oblast ehokardioagrafiju, učestvovala sam kao predavač na više internacionalnih kardioloških kogresa, ehokardiografskih kurseva i konferencija o kardioavskularnoj ehokardiografiji.

Takođe sam učestvovala i trenutno radim na više naučnih projekata, koje su randomizirane, multicentrične studije kod ispitanika sa akutnim koronarnim sindromom i hroničnom srčanom slabošću (Odyssey outcomes, Solution, ATPCI studija, Signify, TAO trial EFC6204, BAY 58/2667, TAK 442, Spice).

Doktorske studije kliničke medicine na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Novom Sadu sam upisala 08.07.2008.godine, položila sve predviđene ispite, a 05.09.2011.godine mi je od strane Nastavno-naučnog veća Medicinskog fakulteta u Novom Sadu data saglasnost za izradu doktorske disertacije pod nazivom: „Ehokardiografski i angiološki prediktori remodelovanja leve komore nakon akutnog infarkta miokarda prednjeg zida“ pod mentorstvom prof. dr Roberta Junga i prof. dr Katice Pavlović. Rad na disertaciji je u toku.