dr Milana Jaraković JarakovicM.jpg
Odeljenje intenzivne nege
Lekar na specijalizaciji iz interne medicine
1. Jaraković M, Mihajlović B, Čemerlić S, Ađić F, Sladojević M, Mihajlović B. The level of grammar school students' knowledge on cardiovascular disease risk factors. Med Pregl 2015. LXVIII (3-4):98-102.
2. Sladojević M, Čanković M, Čemerlić S, Mihajlović B, Ađić F, Jaraković M. Data mining approach for in-hospital treatment outcome in patients with acute coronary syndrome. Med Pregl 2015. LXVIII (5-6):157-161.
3. Ivanov I, Jaraković M, Dejanović J, Petrović M, Srdanović I, Obradović D. Dijagnostički i prognostički značaj aVR odvoda u elektrokardiogramu. Med Čas (Krag) 2014.48(2):104-107.
4. Mihajlović B, Mihajlović BB, Panić M, Jaraković M, Bjelica S, Mironicki M. Locally derived system for cardiac operative risk evaluation. Med Pregl 2014. LXVII (11-12):367-371.
5. Jaraković M, Bogosavljević V, Stefanović-Budimkić M, Stanarčević P, Berisavac I, Savić O, Ercegovac M, Jovanović DR, Beslać-Bumbaširević Lj. Atrijalna fibrilacija kao nezavisni faktor rizika za nastanak moždanog udara. Poster prezentacija na IV Nacionalnom Simpozijumu o cerebrovaskularnim bolestima. 2010 oktobar 26-28. Beograd.
Student sam doktorskih studija na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Novom sadu, a završila sam Specijalističke akademske studije drugog stepena na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu sa završnim radom pod nazivom „Atrijalna fibrilacija kao faktor rizika za nastanak moždanog udara“. Učesnik sam dve multicentrične studije. Učestvovala sam u dva projekta za evaluaciju i unapređenje zdravlja dece i omladine Vojvodine.