ИНФОРМАЦИЈЕ ЗА ПАЦИЈЕНТЕ КОЈИ ТРЕБА ДА УРАДЕ ПРЕГЛЕД ХОЛТЕР ЕКГ-а

• Кабинет се налази у згради Поликлинике Института за КВБ Сремска Каменица (зелена зграда код паркинга).
• Холтери се постављају у 8 сати ујутру.
• Скидају се сутрадан у 7 сати ујутру.
• Налаз се издаје дан после скидања холтера од 11х до 13х.
• Приликом доласка на преглед понети са собом:
- оверену здравствену књижицу
- личну карту
- извештај кардиолога или интернисте
- упут од лекара опште праксе
• По постављању апарата пацијенту се препоручује да обавља своје свакодневне активности и редовно користи терапију, ако није другачије назначено. Препоручује се лагана шетња, без наглих покрета, спавање на леђима. Не дирати електроде рукама и не квасити, тј. не туширати се и не купати се. Не ићи на ултразвук или рентген и др. прегледе.
• Дозвољена је употреба мобилног телефона, рачунара и ТВ-а
• Пацијент потписује изјаву да ће постављену му опрему, чувати и вратити у исправном стању сутрадан

IKVBV